metody nadawania kształtu materiałom metalicznym, kształtowanie plastyczne, modelowanie numeryczne, MES
Podzespoły w rowerze, sztućce, śrubokręty, karabińczyki, klucze itp. to elementy, które powstają w bardzo podobny sposób – na drodze przeróbki plastycznej. Jeśli chcesz poznać pracę technologa, który opracowuje i wdraża procedury wytwarzania wyrobów metalowych, zaznajomić się z procesem modelowania numerycznego kształtowania detali i popracować w programie dedykowanym takim potrzebom to zapraszam na tutoring:)
badania materiałowe, inżynieria materiałowa, zarządzanie jakością, dyfrakcja rentgenowska, metaloznawstwo śledcze
Witaj! Jestem częścią ekipy naukowców w Grupie Badawczej Analiz Materiałowych i Eksploatacyjnych, gdzie eksperymenty i przeróżne badania nad stopami to nasz chleb powszedni. W Naszej Katedrze, dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc inspirujące eksploracje w dziedzinie inżynierii materiałowej i zarządzania jakością. W międzyczasie, jako mentor, miałem zaszczyt poprowadzić prawie 100 młodych mózgów w ich projektach inżynierskich i magisterskich, a także nadzorować ciekawe badania i prezentacje na sesjach naukowych dla zapaleńców szukających czegoś więcej. Chcesz wiedzieć więcej o otaczających Ciebie metalach, metodologii badań materiałowych, czy może posmakować radości zarządzania jakością? Może pragniesz odkryć tajniki przygotowywania eksperymentów? Daj znać! Poza tym, mam słabość do szachów i wciągających opowieści. Tutoring to moja droga do ciągłego rozwoju, a twoja ciekawość i samodzielność mogą sprawić, że nasza współpraca zaowocuje czymś nietuzinkowym. Gotowy do nowej naukowej przygody? Daj znać!
materiały metaliczne, korozja, zgrzewanie stopów aluminium, mikroskopia, powłoki
Jeśli interesuje Cię temat, którego w ogóle nie omawiacie w szkole, a informacje, które znajdujesz w Internecie nie są wystarczające. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej do rozwoju swoich zainteresowań i umiejętności, niż czytanie podręczników czy słuchanie na lekcjach. To zapraszam Cię do mnie na wspólne spotkania tutorskie! W swojej pracy badawczej zajmuje się głównie metalami, ich własnościami oraz rozwojem nowych technologii. Bardzo lubię pracować przy mikroskopie, stąd głównym narzędziem mojej pracy jest skaningowy mikroskop elektronowy. Na tutoringu możemy omówić interesujący Ciebie temat lub wykonać eksperyment z zakresu materiałów metalicznych, technologii łączenia materiałów, korozji czy zagłębić się w mikroświat nie tylko metali. „Prawdziwym zadaniem nauczyciela nie jest dostarczanie odpowiedzi, ale stymulowanie pytań i zachęcanie do samodzielnych poszukiwań” Albert Einstein
materiały metaliczne, mikroskopia elektronowa, inżynieria powierzchni
W swojej pracy naukowej i dydaktycznej zajmuję się zagadnieniami ukierunkowanymi w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa. Głównie skupiam się na wpływie skali mikro i nano na własności makroskopowe materiałów metalicznych. W badaniach wykorzystuję zaawansowane techniki obrazowania mikrostruktury z wykorzystaniem mikroskopii elektronowej jak i optycznej. Na co dzień pracuję w Katedrze Inżynierii Powierzchni i Analiz Materiałów, gdzie łączę pracę dydaktyka i naukowca. W kręgu moich zainteresowań są zagadnienia związanie z szeroko pojętą inżynierią powierzchni jak i analizą strukturalną różnych materiałów metaliczny. Jeśli byłbyś zainteresowany poznaniem ciekawego świata szeroko pojętych materiałów metalicznych lub może chciałbyś przeprowadzić analizę np. katastroficznego niszczenia materiałów metalicznych to zapraszam na tutoring naukowy.
Przyczyny awarii i uszkodzeń, tribologia, stale, żeliwa, stopy tytanu, inżynieria jakości, metaloznawstwo
Jeśli chcesz przeprowadzić dochodzenie (śledztwo) dlaczego coś wykonane z metalu uległo uszkodzeniu albo chcesz prześledzić proces produkcyjny przedmiotu związanego z Twoim hobby albo sam chciałbyś opracować sposób jego wytworzenia to zapraszam do wspólnej podroży w świat metali. Moi doktoranci oraz dyplomanci zajmują się m.in. felgami samochodowymi (stale dual phase), materiałami elektrotechnicznymi, produkcją kształtowników i elementów dla motoryzacji, przewodami paliwowymi, szyny dla układu wtrysku paliwa typu Common Rail, brykietowaniem materiałów sypkich, zużyciem matryc kuźniczych, mikrostrukturą i umacnianiem się stopów tytanu, zużyciem kół wagonów kolejowych, połączeniami nitowanymi, korozją wkrętów stalowych, strukturą połączeń spawanych oraz zgrzewanych indukcyjnie, badaniami materiałów dla energetyki, charakterystyką mikrostruktury materiałów odlewanych itd. Możemy razem dokonać doboru materiału i projektu wyrobu związanego z Twoimi zainteresowaniami. Mam w tym zakresie zarówno doświadczenie we współpracy z firmami przemysłowymi jak i w zakresie naukowo-dydaktycznym. Jestem koordynatorem m.in. przedmiotów takich jak: Dobór materiałów w projektowaniu inżynierskim, Eksploatacja i Niezawodność, Metalografia Ilościowa, Stale i stopy specjalne, Stereologia i fraktografia, Metrologia i opracowanie danych, Kształtowanie struktury i własności materiałów, Podstawy projektowania materiałów. Zapraszam do poznania mojej grupy badawczej analiz strukturalnych i eksploatacyjnych.
Druk 3D, mikroskopia elektronowa, laserowe selektywne spajanie ze złoża proszkowego, opracowywanie danych
Jeśli jesteś zainteresowany/a poznaniem wpływu procesu druku 3D na mikrostrukturę i właściwości materiałów metalowych, a także chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się, jak druk 3D może być wykorzystywany do tworzenia nowych materiałów oraz innowacyjnych struktur inspirowanych naturą, np. anatomią dzięcioła, chętnie podzielę się tą wiedzą w ramach tutoringu. A kim jestem? Jestem absolwentem Inżynierii Biomedycznej a moja praca doktorska była związana z wytwarzaniem i badaniem elektroosadzanych nanokompozytów o właściwościach magnetycznych. Aktualnie naukowo zajmuję drukiem 3D z metalu, skupiając się na analizie wpływu parametrów procesu laserowego selektywnego spajania złoża proszkowego na mikrostrukturę i właściwości materiałów wytwarzanych przyrostowo. Jestem również opiekunem najstarszego koła naukowego na AGH, tj. KN Metalurgii Surówki i Stali. Razem z moimi podopiecznymi zagłębiamy się w świat druku 3D z metalu. Jeśli jesteś ciekawy/ciekawa eksperymentowania z materiałami i odkrywania ich niesamowitych właściwości, to jestem tu, by podzielić się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie zapraszam!
inżynieria materiałowa, materiały dla kosmonautyki, lotnictwa i energetyki, metody łączenia i cięcia materiałów, wieloskalowa mikroskopia świetlna i elektronowa (różne techniki obserwacji materiałów), technologia, metaloznawstwo śledcze, zabawa, odkrywanie, nauka, ciekawość, kreatywność, inspiracje
Jeśli masz ochotę na ekscytującą podróż przez świat metali od ich najmniejszych atomów aż po ogromne silniki lotnicze, towarzysząc mi, odkryjesz tajemnice ich niesamowitych właściwości! Zajmuję się inżynierią materiałową w szerokim zakresie - od wytworzenia lakieru do paznokci, aż po budowę komponentów dla gigantycznych maszyn kosmicznych. Moją pasją jest połączenie teorii z praktyką, aby lepiej zrozumieć, dlaczego materiały zachowują się w taki a nie inny sposób. Jestem pasjonatem inżynierii materiałowej, który od lat bada, jak różne czynniki wpływają na materiały w ich mikro i makro skali a zaangażowanie w opiekę nad kołem naukowym przez 20 lat dało mi umiejętność łatwej komunikacji z młodymi umysłami. Teraz zapraszam Ciebie, byś mógł/mogła doświadczyć magicznej zabawy naukowej związanej z fascynującym światem inżynierii metali. Moją wizją tutoringu jest stworzenie przyjaznej przestrzeni, gdzie Twoje pasje i ciekawość będą kluczem do odkrywania tajemnic nauki! Gotowy/gotowa do przyłączenia się do naszej ekscytującej naukowej przygody?
Szkła metaliczne
Jak pobijać kolejne rekordy? Jak dolecieć tam, gdzie jeszcze nikt nie był? Jak pozyskać czystą i tanią energię? To są pytania, na które każdego dnia próbują odpowiedzieć naukowcy i inżynierowie z całego świata. Pewne jest to, że bez nowoczesnych materiałów o własnościach znacznie wykraczających poza ich konwencjonalne odpowiedniki, nie jest możliwy szybki postęp technologiczny. „Szkła metaliczne” to materiały, które odpowiadają na te potrzeby. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym one są i dlaczego są tak niezwykłe, zapraszam do wspólnej podróży po świecie inżynierii materiałowej. A może to Ty kiedyś zostaniesz absolwentem AGH i będziesz kreował rzeczywistość?
Metaloznawstwo, spawalnictwo, badania przyczyn awarii
Ukończyłem Inżynierię Materiałową w specjalności Inżynieria Spajania w AGH, ale „Metaloznawca” i „Spawalnik” lepiej opisuje to, w czym się specjalizuję. Swoją pracę naukową opieram na tych dwóch aspektach dyscypliny Inżynieria Materiałowa. To, co daje jednak najwięcej satysfakcji, to badania przyczyn różnego rodzaju awarii, gdyż wymaga to szerokiej wiedzy i często nieszablonowego podejścia. Dotychczas brałem udział lub kierowałem ponad 10-ma pracami badawczymi i ponad 60-ma pracami badawczo-rozwojowymi, opiniami, ekspertyzami na zlecenie podmiotów zewnętrznych, sądów i firm ubezpieczeniowych. Jeśli chcesz bliżej poznać ciekawy świat metaloznawstwa, spawalnictwa lub spróbować rozwikłać zagadkę przyczyny wybranej awarii, zapraszam na tutoring.
Obróbka laserowa; struktura metali; materiały dla energetyki, medycyny; badania mikroskopowe (mikroskop optyczny, skaningowy mikroskop elektronowy), nanotwardość
Hej, Młodzi Odkrywcy! Już na pierwszym roku studiów świat nauki i badań przyciągnął mnie swoją tajemniczą siłą. Dzięki mojemu Profesorowi, odkryłam, jak niewidzialne atomy tworzą cuda w świecie metali, które napędzają nasze codzienne życie - od iPhonów po implanty, od stentów po panele fotowoltaiczne. To mnie zainspirowało do poszukiwań i eksploracji nowych materiałów w skali mikro i nano. Obecnie moje pasje naukowe skupiają się na wykorzystaniu laserów do manipulacji metalami i materiałami organicznymi. Badam ten fascynujący mikro- i nanoświat, rozpraszając mgłę tajemnic i wyjaśniając, jak nawet najmniejsze zmiany mogą sprawić, że materiały stają się czymś zupełnie nowym. Dzięki temu mogą znaleźć zastosowanie w innowacyjnych obszarach życia i przemysłu. Chciałabym zaproponować Wam eksperymenty w laboratoriach KIPiAM AGH, gdzie będziemy badać interakcje laserów z metalami, obserwować za pomocą mikroskopu optycznego (LM), skaningowego mikroskopu elektronowego (SEM), oraz badać skład chemiczny tych materiałów (EDS). Gotowi na odkrywanie tajemnic mikroświata? Dołączcie do mnie, a razem otworzymy drzwi do fascynującego świata materiałów i ich niezwykłych właściwości! Do zobaczenia!
Inżynieria materiałowa, materiały metaliczne, odlewane stopy Fe, stale konstrukcyjne, stale stopowe, obróbka cieplna
Jeśli jesteś ciekawy świata, a praca zespołowa to dla Ciebie prawdziwa frajda, to serdecznie zapraszam do współpracy ze mną! Razem odkryjemy fascynujący świat materiałów metalicznych. Zbadamy, co kryje się w środku szyn kolejowych i co dzieje się w materiale, gdy zmieniamy jego kształt. Wspólnie zagłębimy się w tajniki mikroskopii i stworzymy coś niesamowitego w naszym gigantycznym piecu - ale nie, to nie będzie ciasto! Jako naukowiec specjalizuję się w inżynierii materiałowej, a na co dzień eksploruję tajemnice odlewanych stopów żelaza oraz stali konstrukcyjnych, ich przemian fazowych i obróbki cieplnej. Choć moje licealne czasy (tak, to już było trochę czasu temu! :) mogą wydawać się dalekie, to zawsze wspominam je z wielkim sentymentem. Uwielbiałam wspólne projekty z kolegami i koleżankami, szkolne wycieczki, a także udział w akademiach i apelach. Z AGH jestem związana od 20 lat, uwielbiam pracę z moimi niesamowitymi studentami. Szczególnie inspirującym doświadczeniem jest opieka nad Studenckim Kołem Naukowym „Era Inżyniera”, gdzie razem z zespołem realizujemy pasjonujące projekty i rozwiązujemy inżynieryjne wyzwania. Chętnie pokażę Wam, jak świat nauki może być niesamowicie inspirujący!
reologia, badania wysokotemperaturowe, modele reologiczne
Jeżeli ciekawi Cię dlaczego pasta do zębów nie wycieka z tubki, farba malarska nie spływa ze ścian, a ketchup trzeba wycisnąć na hot-doga, to zapraszam Cię serdecznie na tutoring. W laboratorium będziesz mieć okazję poznać nowoczesne urządzenie jakim jest reometr i na własnej skórze zobaczyć różnice w lepkości wody, keczupu i majonezu. Ponadto będziesz mógł/mogła ugryźć kęsa analizy danych i zagłębić się w poszukiwania zależności pomiędzy parametrami ciekłego metalu.
Materiały od A do Z (struktura, własności, wytwarzanie, kształtowanie, dobór, degradacja, recykling).
Wszystkie przedmioty wykonane są z jakichś materiałów . Większa część pierwiastków z układu okresowego to metale. Nimi głównie zajmuję się w mojej pracy .Jeżeli chcesz lepiej poznać ich budowę, sposoby kształtowania, kryteria zastosowań, czy mechanizmy ich niszczenia zapraszam do współpracy. Celem jej jest wsparcie Twoich zainteresowań z tej tematyki. Nie wyręczę Cię, ale spróbuję pomóc.
inżynieria materiałowa, przeróbka plastyczna, stopy tytanu, metalurgia proszków, druk 3D, koła naukowe
Jestem tutorem akademickim z pasją do badań nad wytwarzaniem oraz przeróbką cieplno-mechaniczną stopów tytanu. Moja praca opiera się na eksperymentach i współpracy z przemysłem oraz ośrodkami naukowymi w Niemczech, co daje mi możliwość wykorzystywania najnowszych technologii i rozwiązań. Jestem również opiekunem Koła Naukowego Promat, gdzie wspólnie z studentami realizujemy innowacyjne projekty naukowe związanymi z niekonwencjonalnymi technologiami wytwarzania oraz aktywnie wspieramy inicjatywy organizacyjne i kulturalne Naszej Uczelni. Jako tutor, widzę edukację jako niezwykłą szansę na rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków. Podczas naszych spotkań chcę pomóc Ci spojrzeć na naukę z nowej perspektywy. Moje doświadczenie w badaniach i pracy z przemysłem pozwoli Wam zrozumieć, jak teoria przechodzi w praktykę. Dla kandydatów na studia, tutoring to doskonałe narzędzie do przygotowania się do wymagań akademickiego życia. Wspólnie będziemy rozwijać Twoje umiejętności, abyś był/a gotowy/a na wyzwania studiów i rozwijali swoją pasję do nauki.
materiały metaliczne, skaningowa mikroskopia elektronowa, wytrzymałość materiałów
Zastanawiało Cię kiedyś dlaczego jeden gatunek stali łatwo się formuje w elementy karoserii, inny w postaci pilnika jest w stanie szlifować inne gatunki stali, jedne stale nie rdzewieją, a inne np. na elewacjach budynków pokryte są trwałą warstwą rdzy? Podczas spotkań ze mną w przystępny sposób poznasz tajemnice metalowych przedmiotów naszego najbliższego otoczenia. Omówimy również metody badań materiałów począwszy od najprostszych jak pomiary twardości do bardziej zaawansowanych takich jak mikroskopia elektronowa. #metale #stopy metali #na_youtube
procesy spalania, energetyka, procesy termicznej konwersji biomasy, biopaliwa (różne techniki analityczne opisujące własności paliwowe biopaliw), wpływ biopaliw na części metaliczne urządzeń cieplnych, inżynieria środowiska, ochrona środowiska
Jeżeli interesujesz się ekologią, energetyką i ochroną środowiska i chcesz poznać techniki instrumentalne do badania biopaliw serdecznie Cię zapraszam do współpracy! W swoich badaniach naukowych głównie zajmuję się charakterystyką procesów przetwarzania biopaliw stałych. Badam stałe, ciekłe i produkty gazowe procesów termicznych lub hydrotermicznych, które są stosowane do poprawienia własności biomasy różnego pochodzenia o różnych właściwościach. W ten sposób możemy zaproponować jak efektywnie wykorzystać biopaliwo, poznać jego własności paliwowe czy jego wpływ na metaliczne części aparatury cielnej. Możemy też zaproponować odpowiednią metodę obróbki termicznej do zagospodarowania odpadów pochodzenia organicznego m.in. odpadów tzw. zielonych generowanych w gminach, odpadów z przemysłu spożywczego i rolniczego, osadów ściekowych czy stałych odpadów komunalne. Procesy te są związane z energetyką, ochroną środowiska czy inżynierią materiałową i wpisują się w politykę cyrkularną i zrównoważony rozwój promowany przez Unię Europejską.