Logo

Projekt „Inżynieria Metali -warto!” skierowany jest bezpośrednio do uczniów szkół średnich niezależnie od profilu szkoły i klasy, jako forma aktywizacji i nawiązania bezpośrednich relacji z młodzieżą. Głównym celem projektu jest popularyzacja kierunku technicznego „Inżynieria Metali”, który jest jednym z kierunków kształcenia na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH w Krakowie. Aktualność badań, dostępność do nowoczesnych technik badawczych i sprzętu na europejskim poziomie, ścisły kontakt z przemysłem, aplikacyjne zastosowanie prowadzonych badań – to tylko niektóre z aspektów, które pragniemy przybliżyć uczniom. Chcemy pokazać jak fascynujący jest świat nauki związany z odkrywaniem zagadnień dotyczących nauk ścisłych. Inżynieria metali jest kierunkiem innowacyjnym i dającym pewność zatrudnienia w przemyśle, jest jednym z filarów postępu technologicznego. W Polsce rozpoczyna się złota era dla inżynierów. To od ich kompetencji i wykształcenia będzie zależeć szybkość i jakość przeprowadzania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw do przemysłu 4.0.

Drugim celem projektu jest popularyzacja kultury studiowania. Zaproponowane przez nas działania pozwolą młodym ludziom ukierunkować się na nową, ciekawą tematykę. Studia to przede wszystkim kształcenie na wysokim poziomie – dostosowane do potrzeb rynku pracy. Projekt pozwoli na pokazanie, że Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej nie tylko obserwuje otoczenie gospodarcze, ale także aktywnie w nim uczestniczy .  Jesteśmy na bieżąco! Jesteśmy nowocześni! Znamy i propagujemy innowacyjne technologie, cały czas się doskonalimy i pracujemy z najlepszymi dla najlepszych. Przyszły student powinien wiedzieć, że kontynuując naukę – otrzyma dużo więcej niż wiedzę, ale także praktyczne umiejętności, certyfikaty, możliwość wyjazdu do zagranicznych ośrodków naukowych czy nawiązania współpracy z przemysłem.

Wybrane i proponowane przez nas w niniejszym projekcie aktywności są nowoczesne i nieszablonowe, zgodne z aktywnościami oferowanymi przez najlepsze światowe uczelnie. Grywalizacja, tutoring, mentoring, social media… To tylko niektóre z haseł pokazujących ideologię popularyzacji nauki i studiowania. Projekt skierowany jest nie tylko do jednostek, ale do całych uczniowskich społeczności. Daje szansę na poprawę kondycji psychicznej młodzieży poprzez wspieranie ich kreatywności i włączanie w aktywność akademicką. Dodatkowo to szansa na nawiązanie zupełnie nowych relacji pomiędzy grupami, rywalizacji na zasadzie gry międzyszkolnej oraz bezpośredni kontakt ze społecznością akademicką.

Projekt Inżynieria Metali – warto! dofinansowany jest ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność nauki” .

MEN.png
mein_son_logo_on_white.png
© Copyright 2024 WIMiIPProjekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki", nr projektu SONP/SP/548044/2022.